Przychodnia Lekarska
Wojskowej Akademii Technicznej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Ambulatoryjna opieka specjalistyczna
- Udzielamy ambulatoryjnych świadczeń zapobiegawczo – leczniczych w zakresie nieobjętym kompetencją lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (rodzinnego) i niepodlegającym leczeniu w formach lecznictwa zamkniętego przez uprawniony personel w poradniach specjalistycznych.
- Szczegółowy rozkład czasu pracy w poradniach z wykazem przyjmujących lekarzy znajduje się w miejscu ogólnie dostępnym w każdej poradni.
- W przypadku długotrwałego leczenia w poradni specjalistycznej skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego wymagane jest tylko przy pierwszej wizycie i jest ważne aż do zakończenia procesu leczniczego danej jednostki chorobowej, będącej podstawa przyjęcia. Badania specjalistyczne zapewnia lekarz specjalista w takim zakresie, jaki przewiduje procedura leczenia danego schorzenia i konkretna potrzeba zdiagnozowania choroby.
- Lekarz kierujący zobowiązany jest do dołączenia kompletu badań diagnostycznych, uzasadnionych aktualnym stanem zdrowia pacjenta, wykonywanych w ramach kompetencji lekarza kierującego, niezbędnych do udzielenia świadczenia.
- Lekarz specjalista wydaje pacjentowi objętemu leczeniem specjalistycznym niezbędne zaświadczenia i opinię zgodnie z obowiązującymi przepisami.
- O objęciu stałym leczeniem specjalistycznym decyduje lekarz specjalista z danej dziedziny.
Do większości Poradni Specjalistycznych wymagane jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, którego można wybrać na miejscu.
- Zapytaj o możliwość zapisu i termin na wizytę : rejestracja@plwat.pl
SKIEROWANIE DO LEKARZA
Ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne są udzielane na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Mamy prawo wybrać specjalistę spośród wszystkich, mających podpisaną umowę z NFZ.
Skierowanie to nie jest wymagane do:
- ginekologa i położnika
- dentysty
- wenerologa
- onkologa
- psychiatry
Skierowanie nie jest również wymagane od: inwalidów wojennych i osób represjonowanych.
Skierowanie potrzebne jest również do szpitala (od lekarza POZ bądź lekarza specjalisty), wyjąwszy wszystkie nagłe wypadki.
Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że zgodnie z interpretacją Centrali NFZ na temat właściwości skierowania do poradni specjalistycznej - karta informacyjna leczenia szpitalnego, izby przyjęć czy też szpitalnego oddziału ratunkowego nie stanowi skierowania do lekarza specjalisty.